Autosuv.sk

Novinky SUV

Maskovaný Ford Ranger sa ukazuje v oficiálnom videu

Nová generácia Fordu Ranger bude predstavená ešte v tomto roku. Jeho dvojička - Volkswagen Amarok príde na trh až neskôr v roku 2022.
Maskovaný Ford Ranger sa ukazuje v oficiálnom videu

Predstavenie štvrtej generácie Fordu Ranger sa blíži a potvrdzuje to aj zverejnené video. Ford v ňom ukazuje maskovaný prototyp, ako sa preháňa počas testov terénmi v Austrálii a na Novom Zélande. Automobilka nezverejnila okrem videa a fotografie žiadne konkrétnejšie informácie. Potvrdila však, že Ranger predstaví ešte tento rok a na trh ho uvedie v priebehu budúceho roka.

O pohon pickupu by sa mal postarať naftový štvorvalec s objemom 2,0 l, alternatívne aj nový motor 3,0 l V6. Vylúčená nie je ani plug in hybridná verzia. Okrem manuálnej prevodovky bude k dispozícii aj 10-stupňový automat. Rovnakú platformu a rovnakú techniku dostane aj Volkswagen Amarok. Na trh bude uvedený s približne polročným oneskorením.

Volkswagen sľuboval, že Amarok sa od Rangeru výraznejšie odlíši. Fotografie maskovaných modelov, ktoré kolujú po internete však výrazne odlišný dizajn nesľubujú.Vozidlá budú mať rozdielne svetlá, predné masky a nárazník, ale silueta ostane rovnaká.

Spolupráca s Fordom zachránila budúcnosť Amaroku. Bez nej by sme sa novej generácie z ekonomických dôvodov nedočkali. Zatiaľ, čo Ford pre Volkswagen poskytne techniku pre Amarok, nemecký výrobca mu to zas vráti v podobe platformy MEB. Určená je pre elektromobily a Ford ju začne využívať v priebehu roku 2023.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní