Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda CX-50 je drsné SUV pre Ameriku

Japonská automobilka plánuje postupne predstaviť päť nových SUV. Prvým je CX-50 a neskôr sa dočkáme aj európskych modelov CX-60 a CX-80.
Mazda CX-50 je drsné SUV pre Ameriku

Mazda predstavila svoj nový model CX-50. V žiadnom prípade nejde o off road, ale v kategórii SUV má ísť o drsnejší model, vhodný ako spoločník pri exteriérových aktivitách. Novinku v Európe nestretneme a bola navrhnutá výlučne pre americký trh. Je zároveň prvým z piatich SUV, ktoré chce Mazda postupne predstaviť. Pre Európu pripravuje väčšie modely CX-60 a CX-80, ktoré ponúknu tri rady sedadiel a novú generáciu šesťvalcových motorov.

Mazda CX-50 sa veľkosťou zaradí medzi modely CX-30 a CX-5. Základnou motorizáciou bude atmosférický štvorvalec s objemom 2,5 l, alternatívou zas turbom prepĺňaný motor s rovnakým objemom. Oba motory budú ponúkané so 6-stupňovou automatickou prevodovkou a výlučne s pohonom všetkých kolies. Neskôr ponuku rozšíri aj bližšie nešpecifikovaný hybridný pohon. Mazda zatiaľ nezverejnila konkrétne technické údaje o zmieňovaných motoroch.

S výrobou nového modelu začnú Japonci v novom americkom závode v štáte Alabama. Pôjde vôbec o prvé vozidlo, ktoré bude schádzať z liniek výrobného závodu, ktorý Mazda postavila a začne prevádzkovať v spolupráci s Toyotou.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní