Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda chystá SUV ofenzívu a rotačný motor

Do dvoch rokov prídu na trh nové SUV CX-60 a CX-80. Rotačný motor poslúži zas na predĺženie dojazdu elektrickej Mazdy MX-30.
Mazda chystá SUV ofenzívu a rotačný motor

V prvej polovici budúceho roka Mazda vylepší svoj elektromobil MX-30. Malý crossover disponuje batériou s podpriemernou kapacitou 35,5 kWh. Mazda si podľa vlastných tvrdení vypočítala, že práve toto  je ideálnym kompromisom medzi ekológiou a potrebami motoristov. Inými slovami zmysel elektromobilu vidí najmä v meste. Teraz chce jeho využitie rozšíriť. Riešenie však nevidí vo väčšej batérii, ale v benzínovom generátore, ktorým bude malý rotačný motor.

Okrem toho v najbližších dvoch rokoch sa v Európe dočkáme nových SUV s označením CX-60 a CX-80. Nové modely budú v hierarchii značky nad crossoverom CX-5. Ponúknu dva, ale aj tri rady sedadiel a spoľahnú sa na novú generáciu šesťvalcového benzínového a naftového motoru Skyactiv, oba budú kombinované so 48 V mild hybridnou technikou.

Mazda v Európe po prvýkrát ponúkne aj plug in hybridnú jednotku. Nebolo by prekvapením, keby si ju požičala od Toyoty, konkrétne z modelu RAV4. Mazda a Toyota totiž štartujú spoluprácu, ktorej výsledkom bude aj nová Mazda 2, postavená na technickom základe Toyoty Yaris.

Tagy

Pokračovať v čítaní