Autosuv.sk

Novinky SUV

Mazda CX-60 s naftovým šesťvalcom prichádza na Slovensko

Mazda rozširuje ponuku motorov pre nový model CX-60 o naftový šesťvalec. Ide o lacnejšiu alternatívu k plug in hybridnej verzii.
Mazda CX-60 s naftovým šesťvalcom prichádza na Slovensko

Slovenské ceny Mazdy CX-60 poznáme už od marca tohto roka. Aspoň teda plug in hybridnej verzie s výkonom 241 kW, ktorá štartuje na sume 50 760 eur. Teraz rozširuje ponuku motorizácií naftový šesťvalec s objemom 3,3 l.

Na dnešnú dobu nezvyčajne objemný motor, navyše naftový produkuje výkon 147 kW a maximálny krútiaci moment 450 Nm. Dostupná je aj silnejšia verzia s výkonom 187 kW a s krútiacim momentom 550 Nm. V oboch prípadoch motor spolupracuje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Slabší motor poháňa kolesá zadnej nápravy, silnejšie naladená jednotka poháňa všetky štyri kolesá.

Mazda sa pri konštrukcii motora sústredila aj na spotrebu a emisie. V porovnaní so staršími motormi s objemom 2,2 l vzrástol rozsah otáčok, pri ktorých je možné spaľovať chudobnú zmes (vysokoúčinné spaľovanie s nižšou spotrebou paliva). Výsledkom je "papierová" spotreba 4,9 resp. 5,3 l.

Cena naftovej Mazdy CX-60 v základnej výbave Prime-line štartuje na sume 44 390 eur, výkonnejšia verzia stojí minimálne 49 590 eur. Za túto cenu však už dostanete vyššiu výbavu Exclusive-line.

V budúcom roku sa dočkáme ešte ďalšej novinky v podobe benzínového šesťvalca. Mazda poskytne na vozidlo štandardnú záruku 6 rokov alebo 150 000 km (podľa toho, čo nastane skôr).

Tagy

Pokračovať v čítaní