Autosuv.sk

Novinky SUV

Mercedes EQS SUV dostane špeciálny Off-road režim

Premiéra nového EQS SUV sa blíži a Mercedes na ňu láka prostredníctvom novej fotografie.
Mercedes EQS SUV dostane špeciálny Off-road režim Mercedes

O modeli EQS SUV informuje Mercedes pomerne často a teraz naň upozornil opäť, aby pripomenul termín oficiálnej premiéry. Uskutoční sa 19. apríla a nemecký výrobca pri tejto príležitosti ukázal tmavú siluetu svojho elektrického SUV.

Veľa nového nám neukazuje, snáď len spodnú líniu okien, ktorá smerom dozadu stúpa, aby zvýraznila dojem klesajúcej strechy. Strecha v skutočnosti smerom dozadu klesá minimálne, veď vzadu musí byť dostatok miesta aj v príplatkovom treťom rade sedadiel.

Foto: Mercedes

Názov EQS SUV presne vystihuje nový model. Ten bude rozmernejšou dvojičkou luxusného sedanu EQS. Podstatným rozdielom bude akurát tvar karosérie a s ním súvisiaci väčší vnútorný priestor. Spoločné črty môžeme vidieť najmä v interiéri, ktorého fotografie už Mercedes zverejnil. V princípe ide vo vnútri o väčšiu kópiu modelu EQS.

Foto: Mercedes

Nové EQS SUV bude po EQA, EQB a EQC v poradí štvrtým elektrickým crossoverom značky. Po vzore sedanu zrejme dostane batérie s kapacitou 90 kWh a 107,8 kWh. Väčšia batéria umožní vozidlu dojazd 600 km v prípade slabšej verzie s očakávaným výkonom 385 kW. Neskôr sa dočkáme aj silnejšieho modelu s výkonom až 560 kW. Samozrejmosťou bude pohon všetkých kolies 4Matic a SUV dostane aj inteligentný Off-road režim pre lepšie schopnosti v teréne. Viac o ňom sa dozvieme už onedlho v rámci svetovej premiéry.

Tagy

Pokračovať v čítaní