Autosuv.sk

Novinky SUV

MG odštartovalo v Európe predaj vlajkovej lode Marvel R

Verzia Performance disponuje až trojicou elektromotorov a permanentným pohonom všetkých kolies.
MG odštartovalo v Európe predaj vlajkovej lode Marvel R

Po modernizovanom elektrickom crossoveri ZS EV uviedla britská značka MG na európsky trh ďalšiu novinku. Je ňou nová vlajková loď značky, elektrické SUV Marvel R Electric. MG tento model už predáva na čínskom trhu pod názvom Roewe Marvel R.

Dojazd 402 km

Do vybraných krajín Európy (najbližšie zastúpenie MG je v Rakúsku) prichádza v troch stupňoch výbavy Comfort (39 990 eur), Luxury (43 990 eur) a Performance (47 990 eur). Prvé dve verzie sú dostupné s dvojicou elektromotorov, ktoré poháňajú kolesá zadnej nápravy a spolu produkujú výkon 132 kW a krútiaci moment 410 Nm. Batéria s kapacitou 70 kWh umožnuje prejsť na jedno nabitie vzdialenosť 402 km.

Verzia Performance má navyše prídavný elektromotor na prednej náprave a disponuje permanentným pohonom všetkých kolies. Elektromotor navyše zvýšil výkon vozidla na 212 kW a krútiaci moment až na 775 Nm. Na 100 km/h zrýchli za 4,9 s. Svoju daň si však prídavný elektromotor vypýtal na dojazde, ktorý klesol na 370 km.

Vozidlo môže napájať spotrebiče

Vozidlo je možné nabíjať maximálnym výkonom 92 kW a nabitie z 5 na 80 % potrvá 43 minút. Vozidlo možno využiť aj na napájanie spotrebičov s výkonom do 2,5 kW. Poslúžiť tak môže ako zdroj energie pre kompresor, notebook, či elektrickú kolobežku.

Vo vnútri Marvel R Electric zaujme najmä veľkou 19,4-palcovou dotykovou obrazovkou s možnosťou pripojenia telefónu prostredníctvom Apple Carplay a Android Auto. Nový infotainment iSMART umožňuje kontrolovať a ovládať viaceré funkcie na diaľku.

Samozrejmosťou sú aj aktualizácie systému na diaľku bez nutnosti návštevy servisu. Súčasťou výbavy je aj hlasové ovládanie prostredníctvom príkazu Hi MG. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Google sú k dispozícii aj aktuálne informácie o dopravnej situácii na ceste.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní