Autosuv.sk

Novinky SUV

MG ukáže v Mníchove novinky aj pre slovenský trh

MG Motor rozšíri ponuku vozidiel v Európe o viaceré nové modely, vystaví ich v Mníchove.
MG ukáže v Mníchove novinky aj pre slovenský trh

Britská značka MG vstúpila na slovenský trh v lete roku 2022. Momentálne u nás ponúka modely ZS, EHS a MG4 Electric. To sa v krátkej dobe zmení a ponuku rozšíria modely MG5, MG4 XPOWER, MG4 Long Range a MG Cyberster.

Všetky zmieňované vozidlá vystaví MG už o pár dní na autosalóne v Mníchove. Model MG5 je klasické kombi s elektrickým pohonom. Britská značka sa v tomto prípade chváli dojazdom 400 km (WLTP) a objemom batožinového priestoru 1 367 l.

MG4

MG4 XPOWER, ako už názov naznačuje, je výkonná verzia modelu MG4 s výkonom 320 kW a s dojazdom 385 km (WLTP). Vozidlo využíva batériu s kapacitou 64 kWh. S dojazdom 520 km (WLTP) bude na tom o poznanie lepšie veria Long Range vďaka batérii s kapacitou 77 kWh.

Hlavnou hviezdou stánku MG v Mníchove bude v európskej výstavnej premiére roadster MG Cyberster. Novinka bola prvýkrát ukázaná začiatkom leta 2023 v Londýne. Prvý roadster značky od 90-tych  rokov prichádza s cieľom strhnúť pozornosť. Darí sa mu to nielen dizajnom, ale aj krídlovými dverami.

Športový model zrýchli na 100 km/h v priebehu 3,2 s, postará sa o to dvojica elektromotorov s celkovým výkonom 400 kW. Rovnako ako MG4 Long Range dostane batériu s kapacitou 77 kWh a na jedno nabitie prejde 580 km (CLTC). Podľa európskej normy WLTP bude dojazd určite nižší minimálne o 100 km. Cena tohto modelu bude štartovať pod hranicou 60 000 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní