Autosuv.sk

Novinky SUV

Mitsubishi prezradilo motorizácie novej generácie ASX

Využitie rovnakých motorov s Renaultom a Nissanom nie je žiadnym prekvapením.
Mitsubishi prezradilo motorizácie novej generácie ASX

Po neistote okolo budúcnosti Mitsubishi v Európe chce japonská značka posilniť svoju prítomnosť novým modelom. Už budúci rok spoznáme novú generáciu Mitsubishi ASX, s predchodcom však nebude mať veľa spoločné.

Crossover bude postavený na aliančnej platforme CMF-B. V súčasnosti ju využíva napríklad Renault Captur a Nissan Juke. Práve Captur by mal byť (identickou?) dvojičkou k novému ASX. To znamená, že z pohľadu rozmerov pôjde o triedu menšie vozidlo v porovnaní s predchodcom.

Japonci dnes oficiálne potvrdili ponuku pohonných jednotiek pre ASX. K dispozícii bude preplňovaný motor s objemom 1,0 l a s výkonom 68 kW spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Benzínový štvorvalec s objemom 1,3 l ponúkne výkon 103 kW, okrem 6-stupňovej manuálnej prevodovky môže spolupracovať aj so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou.

V ponuke nebudú chýbať ani elektrifikované motory. Hybrid sa spoľahne na benzínový motor 1,6 l, dvojicu elektromotorov a batériu s kapacitou 1,3 kWh. Systémový výkon hybridu bude 108 kW. Na vrchol ponuky sa dostane plug in hybrid, ktorý rovnako kombinuje benzínový motor 1,6 l s dvojicou elektromotorov, výsledkom je výkon 119 kW.

Batéria má v tomto prípade kapacitu 10,5 kWh. Mitsubishi zatiaľ neuvádza elektrický dojazd plug in hybridu, v prípade modelu Captur je to 50 km. Nový model spoznáme v septembri 2022 a na cestách ho uvidíme od jari 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní