Autosuv.sk

Novinky SUV

Mitsubishi ukázalo nové kompaktné SUV

Meno vozidla zatiaľ nepoznáme, je však väčšie ako Mitsubishi ASX.
Mitsubishi ukázalo nové kompaktné SUV

Mitsubishi už v predstihu pred premiérou zverejnilo fotografie svojho nového SUV. V súlade s očakávaním nový, zatiaľ nepomenovaný model nadväzuje na koncept XFC. Samozrejme, niektoré prvky konceptu sa do sériovej výroby nedostanú - napríklad kamery namiesto zrkadiel, či skryté kľučky dverí. Celkový tvar však zostal zachovaný.

"V tomto úplne novom modeli sme dizajn ďalej vyvinuli tak, aby vyhovoval potrebám trhu kompaktných SUV, ktorý v posledných rokoch rastie," povedal Seiji Watanabe, riaditeľ divízie dizajnu Mitsubishi Motors.

Nové SUV je dlhšie ako Mitsubishi ASX, ktoré je kópiou Renaultu Captur. Vyniká najmä svetlou výškou podvozka 222 mm. Tento údaj platí pre vozidlo na 18-palcových kolesách a nie je v ňom zahrnutý spodný kryt motorovej časti.

Aj tak ide o nadpriemerné číslo, ale to nie je prekvapením, keďže kompaktné SUV bolo vyvinuté pre ázijské trhy s horšími cestami. V tejto chvíli nie je vylúčený ani príchod elektrifikovanej verzie do Európy.

Novinku nám Mitsubishi oficiálne predstaví 10. augusta. Pod kapotou bude mať benzínový motor s objemom 1,5 l. Spojený je s CVT prevodovkou a poháňa výlučne predné kolesá.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní