Autosuv.sk

Novinky SUV

Mitsubishi chystá vlastný crossover XFC

V Európe ponúka Mitsubishi prezlečené Renaulty. Malú nádej na zmenu vkladáme do crossoveru XFC, ktorý je síce primárne určený pre juhovýchodnú Áziu, ale postupne sa z neho má stať globálny model.
Mitsubishi chystá vlastný crossover XFC

Pôsobenie Mitsubishi v Európe je dnes "polovičné". Síce na náš trh prichádzajú nové modely so znakom troch diamantov, ale nejde o vozidlá, vyvinuté japonskou značkou. Dlhoočakávaná nová generácia crossoveru ASX je prezlečený Renault Captur, od ktorého sa odlišuje len prednou maskou.

Rovnaký osud čaká Mitsubishi Colt, ktorý bude kópiou Renaultu Clio. Mitsubishi však stále vyvíja aj vlastné autá. Príkladom je nový koncept XFC, ktorý je predzvesťou príchodu sériového crossoveru kompaktných rozmerov.

Premiéra konceptu XFC sa uskutoční koncom októbra na výstave vo vietnamskom meste Ho Či Min. Primárne bude určené pre krajiny juhovýchodnej Ázie, neskôr sa dostane aj na ďalšie trhy, takže aspoň malá nádej na príchod do Európy žije.

"Nové kompaktné SUV uvedieme postupne na trhy ASEAN (juhovýchodná Ázia) vrátane Vietnamu vo fiškálnom roku 2023,“ povedal Takao Kato, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors. "V budúcnosti plánujeme pridať do zostavy elektrifikovaný variant a zaviesť ho aj v regiónoch mimo ASEAN. Dúfame, že sa tento model rozrastie z vozidla pre trh ASEAN na globálne strategické vozidlo, čím sa stane kľúčovým modelom ako najpredávanejší MPV crossover Xpander."

Pohon nového konceptu zatiaľ nepoznáme a Mitsubishi nám ukázalo len vzhľad. V súvislosti s novinkou však zdôrazňuje najmä jeho (nešpecifikovanú) výšku podvozka. Jazda po rozbitých a zaplavených cestách nebude pre XFC problém, práve preto ho Mitsubishi vybavilo novým režimom jazdy "Wet". V krajinách juhovýchodnej Ázie je totiž jazda zaplavenými úsekmi bežná.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní