Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Renault Clio sa zmenil hlavne spredu

Vo vnútri sa na prvý pohľad v podstate nič nezmenilo, novinkou sú však použité materiály.
Modernizovaný Renault Clio sa zmenil hlavne spredu

Francúzsky výrobca prichádza s modernizovanou verziou Clia a s predchodcom si ju určite nezmýlite, platí to minimálne pri pohľade spredu. Dizajn prednej časti nám odhalilo už skôr uniknuté video, teraz Renault oficiálne modernizované Clio predstavil.

Po vzore novších modelov značky dostalo Clio väčšiu prednú masku s novým vzorom, na ktorý nadväzujú nové denné svetlá. Nové sú aj hlavné svetlomety a nárazník a Clio má tak úplne inú tvár, ako sme boli zvyknutí.

Menej sa toho zmenilo vo vnútri a na prvý pohľad je nové Clio takmer identické. Nie je to pre nás veľkým prekvapením, keďže Clio sme za kvalitu interiéru chválili v rámci redakčného testu.

K zmenám tu však aj tak došlo, ale hlavne k materiálovým. V Cliu už nenájdeme kožené časti a Francúzi začali využívať udržateľné materiály. Čalúnenie, obloženie dverí a palubnej dosky je vyrobené zo 60 % z rastlinných vlákien.

Novinkou je verzia Esprit Alpine, ktorá nahrádza športovo ladenú verziu R-Line. Renault tak prehlbuje spojenie so svojou značkou Alpine. Vyšší výkon rovnako ako v prípade modelu R-Line nečakajte. Esprit Alpine je hlavne o športovejšom vzhľade a výbave. Od ostatných výbav sa odlíši kontrastnými prvkami na oboch nárazníkoch, emblémami, sedadlami a tmavým interiérom s modrým prešívaním.

Na Slovensku bude v ponuke od začiatku predaja Clio s trojvalcom 1,0 TCE s výkonom 74 kW a to na benzín aj na LPG. V oboch prípadoch motor spolupracuje so -6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Na vrchole ponuk ostáva hybrid s výkonom 105 kW spolupracujúci s automatickou prevodovkou.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní