Autosuv.sk

Novinky SUV

Modernizovaný Volkswagen T-Cross sa na Slovensku predáva od 19 390 eur

Len o 200 eur je drahšia akciová verzia T-Cross Limited s výbavou v hodnote 1 890 eur navyše.
Modernizovaný Volkswagen T-Cross sa na Slovensku predáva od 19 390 eur

Vylepšený model T-Cross sme spoznali už pomerne dávno, ešte v lete roku 2023. Volkswagen ho predstavil v predstihu, keďže dosluhujúca verzia už bola vypredaná. Za tri roky predal nemecký výrobca vyše 1,2 milióna T-Crossov.

Nový T-Cross je na výber s troma turbodúchadlom prepĺňanými benzínovými motormi s priamym vstrekovaním paliva TSI. Základný trojvalec 1.0 TSI má výkon 70 kW (95 k) a montuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Silnejšia verzia, ktorá teraz dosahuje výkon 85 kW (115 k), má sériovo 6-stupňovú manuálnu prevodovku, za príplatok 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Tá je štandardom pri benzínovom štvorvalci 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), vybavenom funkciou vypínania valcov pri čiastočnom zaťažení ACT.

V interiéri na prvý pohľad upúta prístrojová doska modifikovaného tvaru, ktorá má mäkké vyhotovenie. V hornej časti pred spolujazdcom je potiahnutá koženkou s ozdobným prešitím. Príplatková dvojzónová klimatizácia Climatronic dostala digitálny ovládací panel s osvetlenými dotykovými posúvačmi na nastavovanie teploty a rýchlosti ventilátora. Na ovládanie základných funkcií klimatizácie a vyhrievania predných sedadiel slúžia dotykové plochy.

Pri modernizácii Volkswagen zvýšil aj maximálne povolené zvislé zaťaženie ťažného zariadenia o 20 kg, z 55 na 75 kg. Vďaka tomu sa dajú na nosiči na voliteľné ťažné zariadenie s väčšou rezervou prepravovať napríklad elektrobicykle.

Súčasťou sériového vybavenia všetkých verzií je digitálny prístrojový panel Digital Cockpit s uhlopriečkou 8 palcov (20,3 cm). Za príplatok si zákazníci môžu objednať dokonalejší systém Digital Cockpit Pro s väčšou uhlopriečkou 10 palcov (25,4 cm) a širším rozsahom funkcií – napríklad možnosťou zobrazenia mapy z navigačného systému.

V rámci modernizácie dostal T-Cross aj systémy infotainmentu novej generácie s najnovším softvérom a dotykovým displejom odsadeným od palubnej dosky. Pri  rádiách Composition Colour a Ready2Discover aj príplatkovom navigačnom systéme Discover Media má displej uhlopriečku 8 palcov (20,3 cm). Špičkový voliteľný systém Discover Pro má displej s uhlopriečkou 9,2 palca (23,4 cm).

Na Slovensku sa T-Cross predáva v troch vyšších verziách vybavenia. Preto základ predstavuje stredná verzia „Life“, nad ktorou figurujú dve najvyššie verzie  – elegantne koncipovaná Style a športovo ladená R-Line. Farebnú paletu pri modernizácii doplnili tri nové farby –žltá grape “, svetlomodrá „clear metalíza“ a  červená „kings metalíza“.

Importér pripravil pre slovenský trh akciový model T-Cross Limited, ktorý má vďaka výrazne rozšírenému vybaveniu vyniknúť pomerom ceny a úžitkovej hodnoty. Vychádza z verzie T-Cross Life a je na výber so všetkými kombináciami motorov a prevodoviek. Sériové vybavenie obsahuje príplatkové prvky v hodnote 1 890 eur.

Pri spustení predpredaja importér poskytuje na všetky verzie modelu T-Cross uvádzací bonus 500 eur, ktorý sa vzťahuje na nové zákaznícke objednávky iba pre konečného spotrebiteľa v počte jedného vozidla na jednu fyzickú alebo právnickú osobu v kalendárnom roku a platí do 31.3.2024. S týmto bonusom má T-Cross Life 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) na Slovensku cenu od 19 390 eur, T-Cross Limited s rovnakým motorom má cenu od 19 590 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní