Autosuv.sk

Novinky SUV

Nissan Chill-Out by mohol nahradiť elektrický Leaf

Japonský výrobca ukázal štvoricu konceptov a priblížil svoju predstavu o elektrickej budúcnosti.
Nissan Chill-Out by mohol nahradiť elektrický Leaf

Nissan vidí svoju budúcnosť elektricky, vyplýva to zo zverejenných plánov. Do roku 2030 plánuje predstaviť 23 elektrifikvoaných modelov, z ktorých až 15 budú úplne nové elektromobily. Ako by mohli nové elektrické vozidlá vyzerať, ukazuje prostredníctvom niekoľkých konceptov.

Najbližšie k sériovej výrobe má koncept Chill-Out. Elektrický crossover je postavený na platforme CMF-EV rovnako ako Nissan Ariya. Disponuje dvojicou elektromotorov, ktoré poháňajú všetky štyri kolesá. Sériový nástupca konceptu Chill-Out by mohol v ponuke nahradiť Nissan Leaf. Už dlhšie je totiž známe, že Leaf nebude pokračovať v podobe, v akej ho poznáme dnes. Nový crossover ho má nahradiť niekedy okolo roku 2025.

Nissan Chil-Out

Ďalšia trojica konceptov nám ukazuje pohľad do vzdialenejšej budúcnosti. Všetky tri sú postavené na novej platforme (jej názov zatiaľ nepoznáme) a spoliehajú sa na novú generáciu batérií s pevným elektrolytom. Očakávať máme výrazné skrátenie doby nabíjania, nízke ťažisko a optimálne rozloženie hmotnosti. Nissan chce trojicou rôznych konceptov demonštrovať prispôsobiteľnosť dvojmotorovej platformy s pohonom všetkých kolies.

Max-Out

Nissan je známy svojím zameraním aj na športové autá. Ako by v budúcnosti mohli vyzerať, ukazuje koncept Max-Out. Zaujať chce dizajnom, ale aj možnosťou sklopiť sedadlo spolujazdca do podlahy pre získanie väčšieho priestoru.

Surf-Out

Pick up s nízko položenou ložnou plochou má vynikať komfortnou jazdou bez ohľadu na povrch cesty či terénu.

Hang-Out

Tradičné MPV s plochou podlahou je zamerané na priestor a dostalo prispôsobiteľný interiér s otočnými sedadlami. Vozidlo má ponúknuť komfort obývačky a počas jazdy má výrazne redukovať vibrácie a nárazy, čím zníži riziko nevoľnosti.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní