Autosuv.sk

Novinky SUV

Nissan prezradil slovenské ceny elektromobilu Ariya a hybridného modelu Juke

Nissan Ariya bude dostupný v troch verziách s rôznym výkonom a s rôznou kapacitou batérie. V ponuke nechýba ani dvojmotorová verzia s pohonom všetkých kolies.
Nissan prezradil slovenské ceny elektromobilu Ariya a hybridného modelu Juke

Elektrický Nissan Ariya sa dostáva na slovenský trh. Oddnes si ho možno objednať v rámci predpredaja a dodacie lehoty sa pohybujú od 6 do 10 mesiacov v závislosti od verzie. K dispozícii budú dva modely s pohonom zadnej nápravy s výkonom 160, resp. 178 kW. Silnejšia verzia dostane batériu s využiteľnou kapacitou 87 kWh, slabšia sa spoľahne na menšiu batériu s kapacitou 63 kWh.

Dojazd vozidla sa v závislosti od verzie a výbavy pohybuje od 398 km do 520 km. Okrem toho v ponuke nechýba ani dvojmotorový model s pohonom všetkých kolies a s výkonom 225 kW. Zatiaľ, čo vozidlá s pohonom zadnej nápravy kopírujú japonské verzie, najsilnejšia európska Ariya s výkonom 225 kW zaostáva za japonským modelom s výkonom až 290 kW. Spolieha sa na rovnakú batériu s kapacitou 87 kWh.

Ariya bude k dispozícii v dvoch stupňoch výbavy Advance a Evolve a jej cena sa pohybuje v závislosti od verzie od 50 990 eur do 65 490 eur bez príplatkovej výbavy. Prvkov, za ktoré si možno priplatiť, je minimum. Okrem predĺženej záruky môže záujemca priplatiť za 22 kW palubnú nabíjačku (1 000 eur), sedadlá čalúnené kožou Nappa (1 400 eur), 20-palcové disky (1 000 eur), metalický lak (800 eur) a za dvojfarebné prevedenie karosérie (1 300 eur).

Okrem toho zverejnil Nissan aj slovenské ceny hybridnej verzie modelu Juke. Aj v tomto prípade sa dodacia lehota pohybuje v intervale 6 až 10 mesiacov. Pripomeňme, že srdcom hybridu je benzínový štvorvalec s objemom 1,6 l a s výkonom 69 kW a pomáha mu prídavný elektromotor s výkonom 36 kW.

Nissan Juke

Dôležitou súčasťou hybridnej motorizácie je multi-módová prevodovka, ktorá používa zubové spojky na radenie 4 prevodových stupňov spaľovacieho motora a 2 prevodových stupňov elektromotora. Vozidlo vždy štartuje na elektrický pohon a v elektrickom režime môže jazdiť do rýchlosti 55 km/h.

Hybrid bude dostupný len v troch (z piatich) najvyšších stupňoch výbavy a jeho cena štartuje od 26 990 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní