Autosuv.sk

Novinky SUV

Nová Lancia Ypsilon sa ukázala na cestách

Lancii sa nepodarilo utajiť tvary modelu Ypsilon a na verejnosť sa dostali prvé fotografie a krátke video.
Nová Lancia Ypsilon sa ukázala na cestách Foto: Youtube - Ogada On Reviews

Lancia sa vracia so svojím modelom Ypsilon späť na automobilovú mapu. Novinku oficiálne spoznáme vo februári v rámci svetovej premiéry v Miláne, ale už v predstihu spoznávame jej tvary. Lancia Ypsilon sa totiž preháňala po uliciach počas natáčania promo videa. V úlohe camera car sa predstavilo Alfa Romeo Stelvio.

Okrem videa sa na verejnosť dostali aj prvé neoficiálne fotografie. Lancia Ypsilon je inšpirovaná konceptom Pu-Ra HPE a vidieť to hlavne na okrúhlych zadných svetlách. Konkurent modelov Opel Corsa a Peugeot 208 sa snaží z davu vytŕčať hlavne dizajnom.

Technikou sa od súrodencov v rámci koncernu Stellantis líšiť nebude. Ypsilon je prvým modelom Lancie po jej "návrate medzi živých", ale zároveň posledným vozidlom, ktoré ponúkne aj iný ako elektrický pohon. Základná verzia sa zrejme spoľahne na motor 1,2 PureTech s výkonom 56 kW. Stellantis má v talóne aj výkonnejšiu verziu (75 kW) a dve nové mild hybridné jednotky s výkonom 75 kW a 100 kW.

Elektrická verzia takmer s istotou dostane batériu s kapacitou 51 kWh a elektromotor s výkonom 115 kW. Na jedno nabitie by elektromobil mohol zvládnuť trasu dlhú 400 km. Podrobnosti sa dozvieme o pár týždňov. Ďalšie fotografie si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Tagy

Pokračovať v čítaní