Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové BMW X3 absolvuje finálne testy, na elektrickú verziu si počkáme

Testovanie nového BMW X3 sa blíži do finále. Na príchod elektrickej verzie iX3, ktorá sa od neho výraznejšie odlíši, si ešte počkáme.
Nové BMW X3 absolvuje finálne testy, na elektrickú verziu si počkáme

Na konci vývoja pred sériovou výrobou absolvuje nový model BMW X3 finálne ladenie všetkých systémov ovládania podvozku a asistenčných systémov vodiča v testovacom centre spoločnosti BMW Group v Miramas v južnom Francúzsku. Štvrtá generácia vozidla z prémiového segmentu Sports Activity Vehicle (SAV) vozidiel strednej triedy sa už o niekoľko týždňov predstaví so spaľovacími motormi, ako aj s plug-in hybridným pohonom.

BMW X3 má už za sebou testy na snehu a ľade, v extrémne horúcich oblastiach a v teréne. Vývojoví inžinieri využívajú na doladenie modelu X3 všestrannú testovaciu dráhu v Miramas. Okrem asfaltového oválu a diaľničného okruhu sa tu nachádzajú aj slalomové, serpentínové a kruhové trate, ako aj terénne trate a trate zamerané na ovládateľnosť s rôznymi povrchmi ciest.

V porovnaní s predchodcom má nový model BMW X3 širší rozchod a znížený zdvih zadnej nápravy. Okrem toho sa zvýšila aj tuhosť karosérie a uloženie podvozku. Od priamejšieho prevodu riadenia si BMW sľubuje vyšší komfort riadenia a od upravených stabilizátorov zas lepšiu dynamiku v zákrutách.

Z ponuky voliteľnej výbavy si môžu záujemcovia o nový model BMW X3 vybrať napríklad aj adaptívny podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi. Finálne ladenie jeho vlastností tvorí súčasť testov jazdnej dynamiky v Miramas a ponúka dve mapy, ktoré si užívatelia môžu zvoliť prostredníctvom režimov My Modes.

V pláne je aj príchod elektrickej verzie iX3, na trh príde neskôr až v priebehu roku 2025. Od svojho súrodenca so spaľovacím motorom sa bude výrazne odlišovať, hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať. Po technickej stránke pôjde o úplne iné vozidlo, postavené na novej platforme Neue Klasse.

Súčasná generácia modelov iX3 a X3 je v podstate rovnaká. S príchodom novej generácie sa už odlíšia viac a platiť to bude hlavne v interiéri. Elektrická verzia už príde s kompletne novou palubnou doskou, inšpirovanou konceptom Neue Klasse X.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní