Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové elektrické Porsche Cayenne sa bude vyrábať v Bratislave

Porsche potvrdilo, že aj novú čisto elektrickú generáciu Porsche Cayenne bude vyrábať v Bratislave.
Nové elektrické Porsche Cayenne sa bude vyrábať v Bratislave

Budúcnosť modelov Macan a Cayenne je elektrická. Už tento, najneskôr budúci rok očakávame príchod elektrického modelu Macan. Pôjde o novú generáciu výlučne s elektrickým pohonom. V ponuke popri elektrickom Macane však ostane ešte aj súčasná generácia Macanu so spaľovacím motorom, ktorá bola modernizovaná v roku 2021.

Niečo podobné zrejme Porsche plánuje aj s väčším modelom Cayenne. Už v nasledujúcich týždňoch prejde Cayenne modernizáciou a predĺži si tak svoj životný cyklus o tri až štyri roky. Medzitým sa dočkáme aj novej elektrickej generácie. Presný termín jej príchodu nepoznáme, ale nebude to skôr ako v roku 2025. Dopredaj Cayennu so spaľovacím motorom by sa tak mohol prekrývať s predajom elektrickej verzie.

Súčasný Cayenne sa vyrába v Bratislave a slovenská fabrika sa pripravuje už aj na sériovú výrobu modernizovanej verzie. Aj výroba novej generácie elektrického Cayennu je spojená s Bratislavou. "Závod v Bratislave odviedol v posledných rokoch vynikajúcu prácu a získal viacero ocenení. Budúci Cayenne bude prvým plne elektrickým SUV, ktoré sa tam bude vyrábať," prezradil Albrecht Reimold, člen predstavenstva pre výrobu a logistiku v Porsche.

Tagy

Pokračovať v čítaní