Autosuv.sk

Novinky SUV

Nové Subaru Solterra je vernou dvojičkou Toyoty bZ4X

Na elektrických SUV vidno už na prvý pohľad, že sú súrodenci. Prekvapenie nepriniesol ani dizajn, ani technika.
Nové Subaru Solterra je vernou dvojičkou Toyoty bZ4X

Subaru predstavilo svoje nové elektrické SUV Solterra. Očakávaný elektromobil bol vyvíjaný v spolupráci s Toyotou a Subaru sa to nesnažilo zakryť. Do veľkej miery ide o kópiu novej Toyoty bZ4X. Rovnaké sú rozmery oboch vozidiel, a až na drobnosti to platí aj pre celkový vzhľad.

Veľkosťou môžeme Solterru prirovnať k Subaru Forester alebo k Toyote RAV4. Od svojej dvojičky sa odlišuje v detailoch, akým je napríklad šesťuholníkový tvar prednej masky. Samozrejme, aj v tomto prípade nejde o klasickú prednú masku, keďže elektromobil nepotrebuje tradične veľké otvory na chladenie motora. Menšie rozdiely môžeme nájsť v predných aj zadných svetlách.

Ešte menej rozdielov môžeme vidieť vo vnútri. Tu sa dvojičky môžu odlíšiť len farebnosťou, použitými materiálmi a prípadne volantom, aj to platí len pre verziu Toyoty bZ4X s novým elektronickým volantom (prepojenie s kolesami nie je mechanické, ale elektronické).

Odlišnosti nenájdeme ani v pohone. Základná verzia sa spolieha na elektromotor s výkonom 150 kW, ktorý poháňa kolesá prednej nápravy. K dispozícii je aj dvojmotorový model s pohonom všetkých kolies s celkovým výkonom 160 kW. Subaru vylepšilo pohon všetkých kolies svojou trakčnou kontrolou X-Mode. Otázkou je, či ide len o marketingový názov, alebo ide o skutočne odlišné nastavenie trakčnej kontroly v porovnaní s Toyotou. Dojazd vozidla sa pohybuje od 460 km do 530 km podľa japonskej normy WLTC.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní