Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Hyundai Kona N má kombinovať výkon s praktickou stránkou

Ostrý Hyundai Kona N chce byť všestranným autom - dostatočne rýchlym na okruhu a praktickým pre rodinu.
Nový Hyundai Kona N má kombinovať výkon s praktickou stránkou

O príchode Hyundaiu Kona N sme informovali už viackrát. Tentokrát informáciu už oficiálne potvrdila aj samotná automobilka. Po modeloch i20 a i30 práve corossover Kona rozšíri ponuku N vozidiel, ktoré sa vyznačujú vyšším výkonom a športovým charakterom.

Kórejci už prezradili aj niečo o motorizácii a nie je to prekvapením. Pod kapotu sa totiž dostane benzínový štvorvalec s objemom 2,0 l, ktorý bude spolupracovať s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou N DCT. Rovnakú motorizáciu používa Hyundai aj v modeli i30 N, kde ponúka výkon 184 kW resp. 202 kW vo verzii Performance. Či budú parametre rovnaké aj v prípade Kony, zatiaľ nie je oficiálne známe.

Rovnako ako ostatné modely N, aj Kona bude vybavená rôznymi jazdnými funkciami, ako je Launch Control a nebude chýbať ani atraktívny zvukový prejav. „Úplne nová Kona N je prvým „hot-SUV“ značky N,“ hovorí Till Wartenberg, viceprezident a vedúci manažmentu značky N a subdivízie motoršportu spoločnosti Hyundai Motor Company. „Ako „hot-SUV“ bude mať dostatok všestrannosti, ako aj potešenie z jazdy ako každé iné vozidlo značky N. Pre N-tuziastov bude potešením vyraziť s týmto autom kamkoľvek – na cestu aj na trať.“

Ďalšie podrobnosti budú oznámené v najbližších týždňoch. Dovtedy si musíme vystačiť s krátkym videom, kde sa Kona N prezentuje ako výkonné, ale aj praktické auto.

 
Hyundai Kona N

Nový ostrý a zároveň praktický Hyundai Kona N sa ukazuje vo videu.

Posted by AutoSUV on Monday, January 11, 2021

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní