Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Hyundai Santa Fe oficiálne predstavený

Dizajn vozidla už pár týždňov poznáme, teraz sme spoznali aj ponuku motorov pre Európu.
Nový Hyundai Santa Fe oficiálne predstavený

Prvé fotografie nového Hyundaiu Santa Fe sme videli už takmer pred mesiacom. Teraz absolvovalo stredne veľké SUV svoju svetovú premiéru a dozvedeli sme sa aj podstatné informácie o pohone.

V Európe si záujemcovia o nový model Santa Fe môžu vybrať z dvoch možností pohonu vrátane 1,6-litrového preplňovaného hybridného pohonu (Gamma III 1.6 T-GDI HEV – 6AT) s výkonom 132 kW, alebo 1,6-litrového preplňovaného plug-in hybridného pohonu (Gamma III 1.6 T-GDI PHEV – 6AT) s maximálnym výkonom motora 117 kW (160 k) a maximálnym krútiacim momentom 265 Nm.

Ako sme už informovali, dizajn vozidla hojne využíva tvar písmena "H". Predná časť na prvý pohľad pôsobí vďaka vysokej kapote, svetlometom v tvare písmena H a ostro ohraničeným blatníkom výrazným dojmom. Svetlomety v tvare písmena H a dizajn spodnej časti predného nárazníka čerpajú inšpiráciu zo znaku Hyundai.

Vzadu nájdeme široké veko batožinového priestoru a opäť svetlá v tvare písmena H. Dizajn v tvare písmena H sa nachádza aj vnútri na palubnej doske a otvoroch klimatizácie. Interiér prichádza s užitočnými funkciami, ako sú UV-C sterilizačný priečinok a duálny systém bezdrôtového nabíjania pre smartfóny.

Veľké panoramatické zakrivené displeje sú dnes medzi automobilkami populárne a Santa Fe nebude v tomto ohľade výnimkou. Displej zahŕňa 12,3-palcovú digitálnu prístrojovú dosku a informačno-zábavný systém.

Vďaka dlhšiemu rázvoru získa viac priestoru aj posádka. Dĺžka priestoru na nohy v druhom rade s hybridným pohonom sa zväčšila o 20 mm na 1 055 mm. Dĺžka priestoru na nohy v treťom rade sa zväčšila o 15 mm na 761 mm. Vzrástol aj objem batožinového priestoru na 725 l. Plne sklopné sedadlá v druhom a treťom rade vytvárajú vzadu priestor podobný terase so širším otvorom batožinového priestoru.

Nová generácia Santa Fe príde na európske trhy v prvej polovici roku 2024.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní