Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Opel Frontera je už odhalený aj oficiálne

Opel potvrdil, že okrem elektrického pohonu budú k dispozícii aj 48 V mild hybridy.
Nový Opel Frontera je už odhalený aj oficiálne

Tvary modelu Frontera sme spoznali už pred pár dňami vďaka fotografii, ktorá kolovala na sociálnych sieťach. Teraz sa Frontera ukázala aj oficiálne. Opel v súvislosti s novým autom zdôrazňuje veľký vnútorný priestor.

Auto dlhé 4,4 m poskytne posádke batožinový priestor s objemom 440 l, po sklopení zadných sedadiel vzrastie na 1 600 l. Zadná lavica vozidla je delená v pomere 60:40. Strešné lyžiny ponúkané za príplatok umožnia na strechu naložiť ďalší náklad s hmotnosťou do 200 kg.

Na palubnej doske má miesto dvojica 10-palcových displejov. Na stredovom tuneli sú tradične odkladacie priestory a ovládač prevodovky. Komu nevyhovuje multimediálny systém vozidla, ten sa môže spoľahnúť na svoj telefón. Stačí ho spárovať s vozidlom prostredníctvom aplikácie a telefón sa stane ovládacím panelom vozidla, ktorý spolupracuje aj s tlačidlami na volante.

Konkrétnejšie informácie o pohone si Opel zatiaľ necháva pre seba. Prezradil, že okrem elektrickej verzie príde na trh aj Frontera so spaľovacími motormi spolupracujúcimi so 48 V mild hybridnou technikou. Lepšie by sme Fronteru mohli spoznať v priebehu leta, kedy je očakávaný začiatok predaja.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní