Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Opel Grandland je výrazne väčší a má dojazd 700 km

Okrem elektrickej verzie bude k dispozícii aj mild hybrid a plug in hybrid.
Nový Opel Grandland je výrazne väčší a má dojazd 700 km

Po modeli Frontera ukázal Opel aj novú generáciu Grandlandu. Spoznáme ju aj vďaka vysvietenému tradičnému znaku s motívom blesku vpredu a prednej maske s názvom 3D Vizor. Predné svetlomety s technológiou Intelli-Lux Pixel Matrix HD majú teraz až 51 2000 svietiacich elementov, vďaka čomu dokážu ešte presnejšie "vyrezať" oblasti dopadu svetla, aby neoslnili ostatných účastníkov premávky.

Vzadu má Grandland neustále vysvietený nápis OPEL, ktorý nahradil tradičné chrómové písmo. Najzásadnejšou zmenou sú však rozmery vozidla. Grandland je vyšší (+ 19 mm), širší (+ 64 mm) a hlavne dlhší (+ 173 mm). Dĺžkou sa tak dotiahol na Peugeot 5008, s ktorým zdieľa techniku v podobe novej platformy STLA Medium.

V interiéri je neprehliadnuteľný veľký 16-palcový dotykový displej. Dopĺňa ho digitálny prístrojový panel pred vodičom. Dvojica displejov v tomto prípade nepôsobí ako jedna veľká prepojená obrazovka. Pod displejom sa nachádza ešte niekoľko tlačidiel pre rýchly prístup k najčastejšie používaným funkciám.

Elektrická verzia sa spoľahne na batériu s kapacitou 98 kWh a na jedno nabitie prejde okolo 700 km (WLTP). Vďaka nabíjaciemu výkonu 160 kW možno nabiť batériu na 80 % kapacity v priebehu 26 minút. Dojazd 700 km bude platiť pre jednomotorovú verziu s nižším výkonom (pravdepodobne 170 kW). K dispozícii budú aj dvojmotorové verzie a očakáva sa príchod aj lacnejšej verzie s menšou batériou s kapacitou 73 kWh.

Alternatívou k elektrickému pohonu bude plug in hybrid, spoliehajúci na na trojvalec s objemom 1,2 l a elektrickým dojazdom okolo 80 km. Treťou možnosťou je benzínový mild hybrid s benzínovým motorom s výkonom 100 kW. Pomôže mu ešte elektromotor vstavaný v dvojspojkovej prevodovke s výkonom 21 kW.

Nový Opel Grandland sa začne predávať začiatkom leta a reálne sa na cesty dostane s niekoľko mesačným oneskorením.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní