Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Renault Austral dostane výlučne hybridné motory

Nástupca Kadjaru absolvuje záverečné testy v reálnej premávke. Predávať sa začne už tento rok.
Nový Renault Austral dostane výlučne hybridné motory

Renault ukázal maskovaný prototyp Austral na prvých fotografiách. O nástupcovi crossoveru Kadjar sme doteraz oficiálne vedeli len veľmi málo. Okrem mena len jeho dĺžku 4,51 m, čo je o 6 cm viac v porovnaní s Kadjarom.

Okrem zverejnenia fotografií, na ktorých sa Austral podobá na Renault Mégane E-Tech, už francúzsky výrobca oficiálne potvrdil aj použitie platformy CMF-CD3 a paletu motorov. Austral už nedostane naftový motor a spoľahne sa výlučne na elektrifikované benzínové jednotky.

Za názvom E-Tech hybrid sa skrýva benzínový štvorvalec 1,3 TCe s 12 V mild hybridným systémom. Po prvýkrát použije Renault aj motor 1,2 TCe v spojení so 48 V mild hybridnou technológiou. Od najjednoduchšej formy elektrifikácie si francúzska značka sľubuje zníženie emisií na 105 g CO2/km. Maximálny výkon Austral dosiahne hranicu 200 k (147 kW).

V súčasnosti absolvuje Austral záverečné testy v reálnej premávke. Maskované modely možno stretnúť v Španielsku, Francúzsku, Nemecku a Rumunsku. Až 900 šoférov sa vystrieda v stovke testovacích prototypov a najazdí spolu 600 000 km, ďalších 1 400 000 km čaká Austral na uzavretých tratiach. Predaj nového modelu chce Renault spustiť v priebehu tohto roku.

Tagy

Pokračovať v čítaní