Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault Austral je nové SUV, nahradí Kadjar

Kadjar vydrží na trhu iba jednu generáciu. Namiesto druhej príde SUV s novým menom.
Renault Austral je nové SUV, nahradí Kadjar

SUV Kadjar nevydrží v ponuke Renaultu dlho. Prvá generácia sa v Európe začala predávať v roku 2015 a druhej sa už nedočkáme. Nahradí ho SUV s novým menom Austral, pôvodom z latinského "australis". Nové meno prinesie určite viacero zmien, ale až tak zásadné zrejme nebudú.

Kadjar je dvojičkou k Nissanu Qashqai a predpokladáme, že ňou bude aj Austral. Nové SUV bude 4,51 m dlhé, teda o 6 cm dlhšie ako dosluhujúci Kadjar. Očakávať môžeme využitie modernizovanej platformy CMF-C po vzore Qashqaiu. SUV tak dostane do vienka hybridné jednotky vrátane plug in hybridu.

Podľa fotogafií maskovaných prototypov, kolujúcich na internete, sa zdá, že Austral sa bude podobať Renaultu Mégane E-Tech, ktorý odštartoval novú éru dizajnu francúzskej značky. Renault zatiaľ oficiálne prezradil len nové meno a dĺžku vozidla, na ďalšie informácie si musíme nejaký čas počkať. Predaj nového Australu začne v Európe na jar roku 2022.

Renault navyše chystá aj elektrického nástupcu modelu Kadjar. Novinka sa veľkosťou zaradí medzi Mégane E-Tech a Nissan Ariya a postavená bude na rovnakej "elektrickej" platforme CMF-EV. Či dostane rovnako názov Austral, v tejto chvíli nevieme.

Tagy

Pokračovať v čítaní