Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Renault Scénic dostane techniku Nissanu Ariya

Nový Scénic by sme mali spoznať v priebehu nasledujúcich dvoch rokov, vychádzať bude z konceptu Scénic Vision.
Nový Renault Scénic dostane techniku Nissanu Ariya

V máji tohto roku sme mohli spoznať nový koncept Scénic Vision. Návrat známeho mena Scénic sme už avizovali skôr a v súlade s očakávaním už nepatrí rodinnému MPV, ale crossoveru. Koncept Scénicu sa dočká aj sériového nástupcu.

Predstavený by mohol byť v priebehu dvoch rokov. Sériová verzia dostane na rozdiel od vodíkového konceptu elektrický batériový pohon. Podľa portálu Auto Express sa spoľahne na elektrickú platformu CMF-EV, ktorú využíva aj Nissan Ariya.

Dočkať by sme sa tak mohli jednomotorovej aj dvojmotorovej verzie s pohonom všetkých kolies. Žiadne oficiálne technické údaje zatiaľ nepoznáme, ale nový Scénic by mal prekonávať elektrický Mégane E-Tech priestorom aj dojazdom. V takomto duchu sa o ňom vyjadril šéf značky Renault, Luca de Meo.

Platforma CMF-EV umožňuje využiť batérie s rôznou kapacitou. Základný model so 40 kWh batériou by mohol poskytnúť dojazd vyše 300 km. Okrem toho by mala na trh prísť aj verzia s kapacitou 60 kWh a vylúčiť nemôžeme ani model s 87 kWh batériou po vzore najsilnejšieho Nissanu Ariya.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní