Autosuv.sk

Novinky SUV

Nový Volkswagen Amarok sa ukazuje na ďalšej skici

Na nový Amarok si ešte chvíľu počkáme. Spoľahne sa na techniku Fordu Ranger.
Nový Volkswagen Amarok sa ukazuje na ďalšej skici VW

Ešte minulý rok ukázal Volkswagen prvú skicu nového Amaroku. K jeho predstaveniu a uvedeniu na trh je to ešte stále pomerne ďaleko. Na cesty sa dostane až v roku 2022. Volkswagen teraz bez akýchkoľvek ďalších informácií zverejnil druhú skicu, ktorá je o niečo menej "umelecká" a vernejšie zobrazuje nový pick up.

Už dávnejšie je známe, že nová generácia Amaroku bude dvojičkou nového Fordu Ranger. Bez spolupráce s Fordom by Amarok z ekonomických dôvodov prestal existovať. Úžitkovými vlastnosťami a schopnosťami v teréne budú vozidlá na jednej úrovni. Dostanú rovnaké motorizácie a odlíšiť sa od seba môžu akurát vzhľadom.

Volkswagen vraj neurobí rovnakú chybu, ako spravil Mercedes s Nissanom pri predstavení Mercedesu Triedy X, ktorá veľmi nezakrýva spoločné črty so súrodeneckým pickupom Nissan Navara. Pre portál Motoring.com.au sa v tomto duchu ešte minulý rok vyjadril šéf VW Group Australia, Michael Bartsch. Pod kapotu by sa mal dostať naftový štvorvalec s objemom 2,0 l. Silnejšou alternatívou by mal byť nový motor V6 3,0 l.

Tagy

Pokračovať v čítaní