Autosuv.sk

Novinky SUV

Obrázky Renaultu 5 nám ukazujú jeho definitívny tvar

Pár mesiacov pred oficiálnou premiérou spoznávame skutočný tvar nového elektrického Renaultu 5.
Obrázky Renaultu 5 nám ukazujú jeho definitívny tvar

Svetová organizácia duševného vlastníctva zverejnila obrázky nového Renaultu 5 pár mesiacov pred jeho plánovanou premiérou vo februári 2024 na autosalóne v Ženeve. Zverejnenie obrázkov priložených k patentu je dnes pomerne častý spôsob, akým spoznávame tvar nových áut.

Prvé obrázky sériového modelu nepriniesli zásadné prekvapenia. Renault 5 bude až na malé detaily kópiou konceptu, ktorý sme spoznali v roku 2021. Na prvý pohľad viditeľnou zmenou prešli kľučky predných dverí, ktoré nie sú zapustené a vysúvateľné ako v prípade konceptu. Zadné kľučky sú menej nápadné a sú zapracované v oblasti C-stĺpika.

Vpredu sa len minimálne zmenili svetlá a pribudol v nárazníku otvor pre chladenie elektromotoru a batérie. Zadná časť je takmer nedotknutá. Pri sústredenom pohľade si možno všimnúť, že svetlá majú síce rovnaký tvar, ale ich vnútorná časť sa líši.

Podobný s konceptom je aj zadný plastový nárazník a jediným väčším rozdielom je chýbajúca svetelná lišta spájajúca zadné svetlá. Namiesto nej dostal Renault 5 tmavú plastovú výplň.

O technike sa viac dozvieme vo februári. Renault zatiaľ potvrdil dojazd na úrovni 400 km, ale to sa bude týkať drahšej verzie s väčšou batériou. V prípade lacnejšieho modelu zas poznáme cenovú hladinu od približne 25 000 eur.

Obrázky

Pokračovať v čítaní