Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel Grandland dostane elektrického nástupcu novej generácie

Nástupca modelu Grandland bude postavený na novej platforme s novou generáciou elektrického pohonu.
Opel Grandland dostane elektrického nástupcu novej generácie

Opel investuje viac ako 130 miliónov do svojho výrobného závodu v nemeckom meste Eisenach. Dôvodom je rozšírenie výroby o nový elektrický model. Opel ho identifikuje ako nástupcu modelu Grandland, ale či si ponechá aj rovnaké meno, zatiaľ nepotvrdil. Pravdepodobnejšie sa nám javí nový názov. Grandland totiž nepatrí medzi najúspešnejšie modely.

Od roku 2028 bude Opel výrobcom výlučne elektrických modelov. Nástupca Grandlandu začne z liniek schádzať v druhej polovici roku 2024. Nepôjde o prvý elektromobil značky, Opel dnes už predáva elektrickú Corsu, Mokku a pomaly začne prijímať objednávky aj na elektrickú Astru, ktorú predstavil v decembri 2022.

Nástupca Grandlandu bude aj tak v niečom výnimočný. Postavený bude totiž na novej platforme STLA, určenej pre novú generáciu elektrických áut koncernu Stellantis. Nová platforma je k dispozícii vo viacerých veľkostiach a umožňuje využiť batériu s kapacitou až 104 kWh. V praxi to znamená dojazd až 700 km. Výkon elektrickej sústavy pritom môže výrazne presiahnuť 300 kW.

Nový elektromobil zrejme dostane stredne veľkú platformu STLA Medium, o niečo menšiu batériu, a ani výkon nedosiahne maximálne technické možnosti. Na konkrétne údaje si musíme ešte počkať.

Tagy

Pokračovať v čítaní