Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel prezradil viac o hybridnom pohone Frontery a tiež plánovanú cenu

Frontera príde s mild hybridným aj elektrickým pohonom. V Nemecku sa bude predávať od 24 000 eur.
Opel prezradil viac o hybridnom pohone Frontery a tiež plánovanú cenu

Pred pár týždňami nám prostredníctvom série fotografií Opel predstavil svoje nové SUV a vrátil ním meno Frontera medzi "živých". Na informácie bola nemecká značka skúpa a prezradila len objem kufra 440 l a všeobecné informácie o príchode mild hybridnej aj elektrickej verzie.

Dnes Opel vypustil ďalšie informácie vrátane plánovanej ceny. O pohon základnej Frontery sa postará 48 V mild hybridná jednotka, ktorej srdcom je 1,2 l turbomotor s výkonom 74 kW. Spaľovaciemu motoru pomôže elektromotor s výkonom 21 kW vstavaný do 6-stupňoej dvojspojkovej prevodovky. Okrem toho bude k dispozícii aj silnejšia verzia, kde bude mať rovnaký spaľovací motor 1,2 Turbo výkon 100 kW.

Nejde o prekvapivé informácie, keďže Opel využíva už dobre známu techniku rovnako, ako ďalšie značky koncernu Stellantis. Dnes už poznáme aj približnú cenu vozidla. Nová Frontera sa so slabším hybridom bude v Nemecku predávať od 24 000 eur.

K dispozícii budú aj dve verzie s elektrickým pohonom. Základná s nemeckou cenou od 29 000 eur ponúkne dojazd na jedno nabitie 300 km, drahšia verzia prejde na jedno nabitie 400 km. O elektrických verziách nám zatiaľ chýbajú konkrétnejšie oficiálne informácie.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní