Autosuv.sk

Novinky SUV

Opel vylepšil Mokku Electric a predĺžil jej dojazd

Žiadne veľké prekvapenie sa nedeje, to len jednotlivé značky Stellantisu postupne prechádzajú na novšiu generáciu elektrického pohonu.
Opel vylepšil Mokku Electric a predĺžil jej dojazd

Nič prekvapivé sa nedeje, to len jednotlivé značky koncernu Stellantis postupne do svojich modelov zavádzajú novšiu verziu elektrického pohonu. Teraz je na rade Opel so svojím elektromobilom Mokka-E.

Prvýkrát sme vylepšený pohon mohli spoznať v Peugeote e-308 a teraz ho už má celý zástup modelov vrátane Astry Electric. Elektrická Mokka si vďaka nemu predĺži dojazd z 338 km na 406 km. Sčasti za to môže úspornejší elektromotor a sčasti batéria s vyššou kapacitou 54 kWh (využiteľná kapacita 51 kWh).

Nový elektromotor je nielen úspornejší, ale s výkonom 115 kW aj o 15 % výkonnejší. Krútiaci moment 260 Nm ostal v porovnaní s predchodcom zachovaný. Spotreba vozidla klesla podľa WLTP na 15,2 kWh. Opel v rámci modernizácie upravil aj názov modelu na Mokka Electric po vzore Astry.

Nabitie batérie na 80 % pri využití nabíjačky s jednosmerným prúdom s výkonom 100 kW zaberie približne 30 minút. Okrem toho podporuje Mokka aj nabíjanie trojfázovou nabíjačkou s výkonom 11 kW - vhodné riešenie pre domáci wallbox.

Modernizácia Mokky je ďalším krokom značky Opel na ceste k elektrickej budúcnosti, ktorú v Európe zavŕši v roku 2028. Európsku ponuku budú v tom čase tvoriť výlučne elektromobily.

Tagy

Pokračovať v čítaní