Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot 4008 bude novým konkurentom Renaultu Arkana

Názov modelu ešte nebol oficiálne potvrdený, fámy však hovoria o označení 4008.
Peugeot 4008 bude novým konkurentom Renaultu Arkana Peugeot - ilustračné foto

Na internete už kolujú fotografie nového crossoveru značky Peugeot. Zatiaľ ostáva maskovaný a francúzska značka nezverejnila ani len fotografie prototypov. Jasné je v tejto chvíli len to, že crossover dostane karosériu pripomínajúcu kupé.

V rámci koncernu Stellantis už podobný model existuje, konkrétne Citroen C4. Značky Peugeot a Citroen používajú logicky rovnakú techniku, odlíšiť sa musia hlavne dizajnom. Okrem toho ešte aj naladením auta. Citroen kladie dôraz na komfort a mäkkší podvozok, Peugeot je možno o chlp športovejší.

Okrem toho sa francúzske značky snažia, aby ich vozidlá nemali rovnakú veľkosť. Napríklad spomínaný Citroen C4 je s dĺžkou 4 360 mm presne napasovaný medzi modelmi Peugeot 2008 (4 300 mm) a Peugeot 3008 (4 447 mm).

Konkurent pre Arkanu

Podľa našich predpokladov nový Peugeot 4008 bude veľkosťou porovnateľný s modelom 3008 a hlavný rozdiel bude v tvare karosérie s klesajúcou strechou. Očakávame akurát o chlp dlhšiu karosériu ako kompenzáciu vnútorného priestoru vozidla s nízkou strechou.

Ak to tak bude, tak sa nový Peugeot 4008 stane priamym konkurentom pre Renault Arkana. Žiadne prekvapenie v oblasti motorizácie neočakávame. Peugeot okrem iného určite staví aj na plug in hybridný pohon s výkonom 165 kW a počítať môžeme aj s trojvalcovým benzínovým motorom 1,2 PureTech.

Keďže už testovacie prototypy brázdia európske cesty, predstavenie vozidla nemôže byť ďaleko. Nebolo by prekvapením, ak by sa nový Peugeot 4008 (ak to bude jeho skutočný názov) stal jednou z hviezd domáceho autosalónu v Paríži na jeseň tohto roku.

Tagy

Pokračovať v čítaní