Autosuv.sk

Novinky SUV

Peugeot 408 poodhalený na dvoch fotografiách

Fastback s vyšším podvozkom spoznáme o niekoľko dní. V súčasnosti podstupuje záťažové testy.
Peugeot 408 poodhalený na dvoch fotografiách

Peugeot zverejnil krátko pred predstavením dve fotografie maskovaného modelu 408. Aspoň čiastočne odhaľujú dizajn prednej a zadnej časti vozidla. Na prvej fotografii môžeme vidieť pomerne rozmernú masku a svetlomety vtlačené hlbšie pod kapotu. Plastový lem na blatníku potvrdzuje, že pôjde o model s vyšším podvozkom.

Peugeot už skôr potvrdil, že nový model 408 bude kombináciou elegantného fastbacku a SUV. Klesajúcu strechu odhaľuje druhá fotografia. Dizajnéri dojem klesajúcej strechy navodili aj výrazne stúpajúcou spodnou hranou okien.

Oficiálne informácie o motorch stále nemáme, očakávame však príchod známej koncernovej techniky, teda benzínové motory PureTech s objemom 1,2 a 1,6 l. Peugeot už nepriamo potvrdil príchod plug in hybridnej verzie, keďže v pôvodných názvoch zverejených fotografií nechýba skratka PHEV.

Nový model podľa správy fracúzskej automobilky v súčasnosti podstupuje sériu záťažových testov. Na prototypoch už testovací jazdci absolvovali približne 1 100 000 km. Na testovanie má Peugeot ešte čas do jesene, kedy spustí výrobu vozidla, jeho vzhľad však spoznáme už 22. 6. 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní