Autosuv.sk

Novinky SUV

Po Citroene C5 X by sme sa mali dočkať aj menšieho modelu C4 X

Novinka by sa mala svojou veľkosťou zaradiť medzi modely C4 a C5 X.
Po Citroene C5 X by sme sa mali dočkať aj menšieho modelu C4 X Citroen

Citroen plánuje novú karosársku verziu modelu C4 s názvom C4 X, informáciu priniesol britský Car Magazine. Ako už názov naznačuje, malo by ísť o kríženca medzi modelom C4 a novým Citroenom C5 X.

Medzi dvoma existujúcimi vozidlami je rozdiel v dĺžke pol metra a práve sem by mohla zapadnúť novinka C4 X. Oproti Citroenu C4 by mala mať predĺžený zadný previs, praktickejší tvar strechy, a tým aj väčší batožinový priestor.

Citroen C4

Namiesto avantgardnej zadnej časti modelu C4, ktorú šéf Citroenu, Vincent Cobee, považuje za "japonskú", by mohla dostať skôr "nemecko švédsky" zadok v štýle C5 X. Z pohľadu techniky asi nemôžeme očakávať žiadne prekvapenie. Citroen určite staví na platformu CMP, ktorú dnes využíva v nových modeloch. Okrem benzínových motorov 1,2 PureTech a objemnejších naftových agregátov 1,5 l BlueHDi pravdepodobne ponúkne aj elektrickú verziu, rovnako ako v prípade modelu C4.

Citroen C5X

Car Magazine zaujímalo, či si Citroen počká na reakciu trhu na Citroen C5 X pred uvedením ďalšieho podobného modelu. Zdá sa však, že vedenie značky má o budúcnosti svojich vozidiel jasnú predstavu a my už len môžeme čakať na oficiálne (ne)potvrdenie príchodu C4 X. "Čokoľvek uvedieme (na trh) v nasledujúcich piatich rokoch, je už rozhodnuté. Keď hovorím, že by sme mohli – všetko musí byť už rozhodnuté. Inak sa vidíme o päť rokov,“ vysvetlil Vincent Cobee pre Car Magazine.

Tagy

Pokračovať v čítaní