Autosuv.sk

Ostatné

Fisker predstaví lacnejší elektrický Pear zrejme skôr

Po modeli Ocean, ktorý sa začína predávať v Európe, pripravuje Fisker aj menší a lacnejší elektromobil.
Fisker predstaví lacnejší elektrický Pear zrejme skôr

Americká značka Fisker sa v najbližších mesiacoch udomácni na európskom trhu. Predávať tu bude svoj elektromobil Ocean, ktorý bude schádzať z liniek uhlíkovo neutrálneho závodu v Rakúsku od novembra 2022. K zákazníkom sa dostane na prelome rokov 2022/2023. Viac informácii o modeli Ocean vrátane cien a výkonu nájdete TU!

Už nejakú dobu vieme, že Ocean nebude jediný elektromobil značky Fisker predávaný v Európe. Podľa pôvodných plánov sa dočkáme lacnejšieho a menšieho modelu Pear koncom roka 2023 s cenovkou pod 30 000 dolárov (bez dane).

Henrik Fisker teraz na sociálnych sieťach zverejnil obrázok, ktorý zachytáva prednú časť modelu Pear. Potvrdil jeho cenu pod 29 900 dolárov a podľa jeho predpokladov spoznáme prvý prototyp skôr, ako bolo plánované.

"EV pod 29 900 $ a revolučné! V súčasnosti naplno pracujeme na preddefinovaní toho, ako vyrobiť lacné auto. Znížiť počet dielov, urobiť ich jednoduchšie. Pridanie technológie a jedinečných funkcií, ktoré nahradia tradíciu! Očakávam, že prototyp Peaur ukážeme skôr, ako som pôvodne uviedol," napísal Fisker na sociálnej sieti.

Fotografia prednej časti na titulke nám ukazuje veľmi podobný dizajn s modelom Ocean. Fisker Pear má podobné svetlá a viacero podobností nájdeme aj na nárazníku a prednej maske. Starší obrázok (nižšie) však ukazuje odlišný typ karosérie.

Pear s masívnymi blatníkmi a kolesami, vystrčenými do strán, pripomína skôr výkonný hatchback. Zatiaľ nemáme oficiálne informácie o pohone a dojazde. Na to si budeme musieť počkať do predstavenia, zrejme v priebehu roka 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní