Autosuv.sk

Novinky SUV

Prototyp Mitsubishi Outlander sa ukázal na snehu a v blate

Japonci predstavia nové Mitsubishi Outlander v polovici februára. Zatiaľ nám ukázali aspoň fotografie a video maskovaného prototypu.
Prototyp Mitsubishi Outlander sa ukázal na snehu a v blate Mitsubishi

Tretia generácia modelu Outlander sa vyrába od roku 2012 a to je najvyšší čas, aby Mitsubishi prišlo s nástupcom. Predstavenie novej generácie je naplánované na 16. februára, kedy sa dozvieme podrobnosti o novom Outlanderi. Zatiaľ si musíme vystačiť s oficiálnymi fotografiami maskovaného modelu a s krátkym videom, ktoré ukazuje jeho schopnosti na snehu a v teréne. 

"Zobrali sme všetko, čo vieme o jazdení na ceste a v teréne, zo skúsenosti z rely a aplikovali sme to do najnovšej technológie Super All-Wheel Control na našej novo vyvinutej platforme," vysvetlil Kentaro Honda, šéf-inžinier pre nový Outlander. 

Podľa prvých záberov sa zdá, že nová generácia Outlanderu bude zábavnejšia na snehu. Dizajn je zatiaľ ukrytý pod maskovaním, lepšiu predstavu o vzhľade nám dáva koncept Engelberg. Pozrieť si ho môžete TU. Výrazný dizajn tak zrejme dostane najmä predná časť s výrazným chromovaním a nízkymi svetlami. Outlander tak bude prvým vozidlom japonskej značky, ktorý prenesie nový dizajn konceptu Engelberg do sériovej reality. Podobný štýl môžeme očakávať v budúcnosti aj pri ďalších modeloch.

Otázkou dnes je, či sa nový Outlander dostane aj do Európy. Koncernová politika a znižovanie nákladov nám veľa optimizmu nedáva. Na druhej strane model je už vyvinutý a minimálne plug in hybridná verzia by do Európy mohla prísť a pomôcť pri znižovaní koncernových emisií.  

Obrázky

Pokračovať v čítaní