Autosuv.sk

Novinky SUV

Prvý zákaznícky Rivian R1T zišiel z výrobných liniek

Po mesiacoch výroby predprodukčných modelov Rivian konečne spustil výrobu svojho elektrického štvormotorového pick-upu.
Prvý zákaznícky Rivian R1T zišiel z výrobných liniek

Spoločnosť Rivian bola založená v roku 2009 a známou sa stala v roku 2018, keď na autosalóne v Los Angeles predstavila svoje prvé dva modely - SUV R1S a pick-up R1T. Odvtedy sa nová automobilka z času na čas pripomínala novými informáciami, či videom, v ktorom sa Rivian R1T otočil namieste ako tank. Na blatistom povrchu mu to umožnila štvorica elektromotorov. Výkon Rivian na svojej stránke neuvádza, ale podľa starších informácií by mal každý z elektromotorov produkovať výkon 147 kW.

Na 100 km/h zrýchli pickup v priebehu troch sekúnd a utiahne takmer 5 ton. Zatiaľ nepoznáme ani kapacitu batérie, poznáme však dojazd. Momentálne je v ponuke stredná verzia s dojazdom 505 km (oficiálne potvrdená americkou organizáciou EPA). V januári budúceho roka príde na trh aj verzia s dojazdom vyše 640 km a neskôr bude nasledovať aj dostupnejší model s dojazdom cez 400 km.

Práve pick-up R1T začal v týchto dňoch schádzať po viacerých odkladoch z výrobných liniek. Na sociálnych sieťach o tom informoval RJ Scaringe a zároveň zverejnil prvé fotografie zákazníckeho auta. Cena modelu s dojazdom 505 km začína na sume 67 500 dolárov (57 170 eur).

Nedávno Rivian demonštroval aj schopnosti modelu R1T brodiť hlbokú vodu.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní