Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault vyvíja elektrického nástupcu SUV Kadjar

Elektrický nástupca Kadjaru dostane zrejme nové meno. Postavený bude na rovnakej platforme ako nový Mégane E-Tech, či Nissan Ariya.
Renault vyvíja elektrického nástupcu SUV Kadjar Ilustračné foto

Renault pracuje na novom elektrickom SUV, ktoré oficiálne predstaví v budúcom roku. Informáciu priniesol portál Auto Express. Veľkosťou sa zaradí medzi nový elektrický Mégane E-Tech a Nissan Ariya. Všetky modely využijú rovnakú platformu CMF-EV, vyvinutú pre elektromobily.

Nová platforma podporuje rôzne pohony - predný, zadný aj pohon všetkých kolies. Nové SUV sa spoľahne výlučne na predný pohon na rozdiel od Nissanu Ariya, ktorý je k dispozícii so zadným pohonom, alebo pohonom všetkých kolies.

Kadjar prekoná priestorom

Renault si pohon všetkých kolies šetrí pre luxusnejší model, ten však bude patriť pod dcérsku značku Alpine. Elektrický nástupca Kadjaru bude dlhý do 4,7 m a široký do 1,85 m, pre portál Auto Express to prezradil Gilles Le Borgne, viceprezident Renaultu.

Kolesá elektromobilu budú posunuté tradične čo najviac do rohov karosérie. Pozitívne sa to prejaví na vnútornom priestore a väčší v porovnaní s Kadjarom bude aj kufor. Svoju úlohu v tomto zohráva aj batéria, ktorá je s hrúbkou 110 mm momentálne najtenšia na automobilovom trhu.

Dve batérie na výber

Kapacita batérie bude v závislosti od verzie 60 kWh alebo 87 kWh. V druhom prípade dosiahne dojazd 500 km. Nabitie z 10 na 80 % pri použití nabíjačky s výkonom 130 kW potrvá 35 minút. O pohon sa postará elektromotor, uložený vpredu. Disponovať bude výkonom 160 kW, alternatívne 178 kW.

Otázkou ostáva, či Renault ostane pri názve Kadjar. Renault sa pri výbere mena pre nový model pozerá na úspech v minulosti. Arnaud Belloni, viceprezident pre marketing, ako príklad uviedol názov Clio, Mégane, či Espace. Názov Kadjar však obišiel a to môže znamenať príchod nového názvu. Všetko sa to dozvieme najneskôr budúci rok na autosalóne v Paríži.

Tagy

Pokračovať v čítaní