Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault Espace bude väčším bratom Australu

Espace bude mať podobný dizajn ako Austral, odlíši sa akurát v zadnej časti kvôli dĺžke a priestoru pre hlavy pasažierov v treťom rade.
Renault Espace bude väčším bratom Australu

Vzhľad Renaultu Espace sa nám pomaly rysuje. Francúzsky výrobca zverejnil dve fotografie, ktoré nám odhaľujú siluetu vozidla s rôznych uhlov. Vyzerá to, že dizajnom prednej časti až po C-stĺpik bude kópiou Renaultu Austral.

V zadnej tretine sa odlíši. Prejaví sa tu jeho o 190 mm väčšia dĺžka, ale aj prítomnosť tretieho radu sedadiel. Kvôli priestoru pre pasažierov vzadu strecha smerom dozadu klesá len minimálne. Okrem 7-miestnej verzie bude k dispozícii aj 5-miestna konfigurácia.

Renault zachováva meno Espace a zároveň ho presúva z kategórie MPV do kategórie crossoverov. Napriek tomu si má Espace zachovať svoje DNA priestranného vozidla. Aj keď je o 14 cm kratší v porovnaní s predchodcom, interiér je s dĺžkou 2 480 mm o chlp dlhší.

O pohon sa s najväčšou pravdepodobnosťou postarajú rovnaké motory ako v prípade modelu Austral. Ten sa momentálne na Slovensku ponúka výlučne s mild hybridnou jednotkou, ktorej srdcom je benzínový štvorvalec s objemom 1,3 l. V kombinácii s manuálnou prevodovkou produkuje výkon 103 kW, v spojení s automatickou CVT prevodovkou ho konštruktéri vyladili na výkon 116 KW. V budúcnosti očakávame doplnenie pohonných jednotiek o ďalšie hybridy.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link