Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault Espace sa vráti ako nový 5 a 7-miestny model

Prešlo 40 rokov od predstavenia modelu Espace a túto jar to oslávi Renault návratom známeho mena.
Renault Espace sa vráti ako nový 5 a 7-miestny model

Renault oslavuje 40. výročie modelu Espace, jedného z prvých MPV vozidiel. Najlepším spôsobom ako ho osláviť, je priniesť meno Espace späť na cesty. Renault nám už túto jar predstaví v poradí šiestu generáciu rodinného auta s veľkým vnútorným priestorom.

Novinka má zostať verná svojim koreňom a podľa Renaultu máme očakávať komfortné auto so špičkovou výbavou. Okrem 5-miestnej verzie bude k dispozícii aj 7-miestny model a francúzsky výrobca hlási, že Espace je navrhnutý tak, aby poslúžil siedmim pasažierom aj na dlhých cestách. To naznačuje, že v treťom rade nebude len núdzové sedenie, ale plnohodnotné sedadlá.

O technike modelu Espace nevieme nič konkrétne, poznáme len platformu CMF-CD. Na rovnakej platforme je postavený Renault Austral, ktorý sa spolieha na benzínový štvorvalec s objemom 1,3 l a s výkonom 103 kW resp. 116 kW v závislosti od verzie. Aj Renault Austral má prísť v 7-miestnej verzii a to hneď vyvolalo špekulácie o mene Austral Espace.

My sa prikláňame k verzii, že Espace bude úplne nový model, väčší od Australu. Využije podobnú techniku vrátane 3.generácie systému natáčania všetkých kolies 4Control. Odlišne napísané písmeno "E" na konci názvu Espace môže zároveň predpovedať príchod elektrickej verzie.

Tagy

Pokračovať v čítaní