Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault sľubuje kvalitný interiér v novom modeli Austral

Francúzi sľubujú kvalitné materiály a spracovanie interiéru nového crossoveru Austral. Ešte pred premiérou ukázali niektoré jeho časti.
Renault sľubuje kvalitný interiér v novom modeli Austral Renault

Renault už zakrátko oficiálne predstaví svoj nový crossover Austral, ktorý v ponuke nahradí Kadjar. Vzhľad novinky a prvé informácie o motorizáciách nám už Renault poodhalil prostredníctvom maskovaného prototypu, interiér s novým volantom a dvojicou displejov sme mohli vidieť na skici a niektoré detaily interiéru nám teraz automobilka odhalila na fotkách. Očakávať vraj máme vysokú kvalitu.

"Aby sme dosiahli požadovanú úroveň kvality na novom Renaulte Austral, neurobili sme žiadne kompromisy, pokiaľ ide o výber materiálov a kvalitné spracovanie, rovnako ako v prípade povrchovej úpravy dreva s otvorenými pórmi, ktorú nájdete na obložení vo výbave Iconic," vysvetli François Farion, vedúci oddelenia farieb a čalúnenia značky Renault.

Na titulnej fotografii je zobrazená časť palubnej dosky, ktorá je horizontálne delená. V jej vrchnej časti nebude tradičný plast, ale matný polstrovaný kryt mäkký na dotyk. Pod ním sa nachádza LED svetlo a o poschodie nižšie je použitý obklad zo skutočného dreva, ošetrený japonskou technikou maki-e. Táto stolárska technika zvýrazňuje prirodzenú kresbu nanesením niekoľkých vrstiev kovových pigmentov na drevo pomocou handričky.

Jemná na dotyk má byť aj vrchná časť dverí, vyplnená penou. Čalúnené textílie jemne blednú z čiernej na svetlosivú a naväzujú na kožu synderm (syntetický druh kože).

Dizajn stredovej konzoly s opierkou rúk je vraj inšpirovaný svetom lietadiel a jemného hodinárstva. Pri posúvaní dozadu alebo dopredu vydáva mechanické cvakanie podobné zvuku ciferníka na trezore. Renault to zdôrazňuje ako jeden z príkladov pozornosti venovanej každému detailu. Oficiálna premiéra nového Renaultu Austral sa uskutoční 8. marca. Dovtedy už veľa oficiálnych správ nečakáme, keďže nový model už asi nemá čím prekvapiť.

Tagy

Pokračovať v čítaní