Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault ukázal prototyp elektrického MéganE

Dobré známe meno si teraz prisvojí elektrický crossover a súrodenec Nissanu Ariya.
Renault ukázal prototyp elektrického MéganE

Renault Mégane E-Tech Electric, alebo v skrátenej forme MéganE je názov nového elektrického crossoveru so známym menom. Renault ukázal elektromobil zatiaľ len vo forme maskovaného prototypu. Prvých 30 predsériových vozidiel sa v rámci testov dostane na cesty v priebehu leta.

Novinka je postavená na platforme CMF-EV a Francúzi už predstavili aj niektoré technické údaje. O pohon sa postará elektromotor s výkonom 160 kW a energiu bude čerpať z batérie s kapacitou 60 kWh. Podľa meraní v súlade s cyklom WLTP bude dojazd vozidla atakovať hranicu 450 km. Realita bude určite o niečo horšia, pomôcť by si však mohol MéganE dobrou aerodynamikou po vzore sesterského Nissanu Ariya, s ktorým má podobnú siluetu a rovnakú techniku.

Renault zatiaľ nepotvrdil, či použije aj silnejšiu dvojmotorovú verziu s väčšou batériou ako ďalšiu alternatívu. Spomínaný Nissan Ariya je k dispozícii napríklad aj s výkonom 290 kW a 90 kWh batériou. Interiér zatiaľ ostáva zahalený, môžeme však očakávať viac dotykových plôch a menej klasických tlačidiel po vzore Nissanu. Nový elektrický crossover nebude jediným modelom s názvom Mégane v ponuke. Renault nechá zatiaľ v predaji aj pôvodný Mégane so spaľovacím motorom.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní