Autosuv.sk

Novinky SUV

Renault ukáže v Mníchove nový Scénic aj Grand Kangoo

Grand Kangoo bude zrejme len väčším 7-miestnym súrodencom Renaultu Kangoo. Hlavnou hviezdou bude nový Scénic - po novom elektrický crossover.
Renault ukáže v Mníchove nový Scénic aj Grand Kangoo

Renault predstaví na autosalóne v Mníchove dve novinky. Prvou z nich bude Renault Grand Kangoo, väčší brat modelu Kangoo. S takmer istotou pôjde o 7-miestny model s predĺženým rázvorom náprav.

Renault Kangoo je priamym príbuzným s Mercedesom Triedy T, ktorý sme spoznali už v roku 2022 a rovnako ho doplní väčšia 7-miestna verzia. Renault Grand Kangoo spoznáme 5. septembra.

O deň skôr bude mať premiéru hlavná hviezda Renaultu na autosalóne v Mníchove a bude ním vzkriesený model Scénic. Na rozdiel od predchádzajúcich generácií nepôjde o MPV, ale o crossover, ktorého tvary nám už naznačil koncept Scénic Vision, a aj maskovaný prototyp.

Nový Scénic bude postavený na platforme CMF-EV a od vodíkového konceptu sa odlíši pohonom. Spoľahne sa na batériový elektrický pohon po vzore príbuzných modelov Mégane E-Tech a Nissan Ariya. Scénic sa veľkosťou zaradí práve nad Mégane E-Tech.

K dispozícii by mal byť ako jednomotorový model s pohonom jednej nápravy, a aj ako dvojmotorový elektromobil s pohonom všetkých kolies. Presnú špecifikáciu pohonu spoznáme zrejme už o pár dní v rámci premiéry.

Tagy

Pokračovať v čítaní