Autosuv.sk

Novinky SUV

Škoda poodhalila nové elektrické SUV, dostane nový dizajn

Zrejme ide len o koncept, ktorý však ukáže nový dizajn Škody a pravdepodobne predznamená príchod menšieho elektrického crossoveru.
Škoda poodhalila nové elektrické SUV, dostane nový dizajn

Česká automobilka dnes prezentovala svoju výročnú správu. Venovala sa hlavne hospodárskym výsledkom v roku 2021, ako aj plánmi pre rok 2022. V správe dominovali informácie, týkajúce sa nedostatku čipov, aj situácie na Ukrajine a v Rusku.

Popritom však šéf značky, Thomas Schäfer, aspoň v krátkosti odprezentoval nový model Škody. Pôjde o elektrické SUV, na ktorom nám Škoda odprezentuje nový dizajnový jazyk značky s názvom "modern solid".

Popis k fotografii na mediálnej stránke automobilky naznačuje, že pôjde o koncept. Otázkou pre nás ostáva, či nám koncept ukáže iba nový dizajn, alebo bude reálnou predlohou pre budúce sériové vozidlo.

Už od minulého roku je známe, že Škoda pripravuje nový elektrický crossover veľkosťou porovnateľný s Volkswagenom ID.3. Crossover značky Škoda má mať v porovnaní s Volkswagenom tradične väčší kufor. "Sme na 100 % presvedčení, že i s veľkým kufrom vieme postaviť pekné, atraktívne auto. Priestrannosť je pre nás veľmi dôležitá," povedal ešte minulý rok pre Autocar Oliver Stefani, šéfdizajnér Škody.

Crossover na rozmazanej fotke má takmer rovnú strechu a strmú zadnú časť, čo ukazuje snahu maximalizovať objem kufra. Vpredu môžeme vidieť pre elektromobily typickú prekrytú masku. Spätné zrkadlá sú veľmi malé a zrejme ich nahradili aspoň v prípade konceptu kamery. ˇ

V najbližších rokoch plánuje Škoda predstaviť viac ako len jeden elektrický crossover. Schäfer v rámci výročnej správy potvrdil príchod až trojice elektromobilov a všetky budú menšie od Enyaqu. Jedným z nich bude malé mestské auto, ktoré príde na trh v rokoch 2025/2026.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link