Autosuv.sk

Novinky SUV

Smart #3 v septembri absolvuje európsku premiéru

Nové SUV dizajnom a technikou kopíruje menší Smart #1.
Smart #3 v septembri absolvuje európsku premiéru

Značka Smart nebola v posledných rokoch zrovna symbolom úspechu v automobilovom priemysle. Menší reštart zažila s príchodom elektrického modelu Smart #1 a nedávno k nemu pridala aj ďalšie SUV s karosériou pripomínajúcou kupé, Smart #3.

Aj v tomto prípade pôjde o elektromobil, ktorý sa podobá na menšiu "jednotku" a tiež využije rovnaký technický základ. Keďže značku Smart spoluvlastní čínska automobilka Geely, tak nové modely z toho môžu ťažiť a využiť čínsku platformu SEA.

Technickú špecifikáciu európskej verzie ešte nepoznáme, ale výkon 200 kW v prípade jednomotorovej verzie je prakticky istý. Rovnaký výkon má totiž aj Smart #1 a takýto údaj je v prípade "trojky" uvádzaný aj v Číne.

Neskôr pribudne aj dvojmotorová Brabus verzia s pohonom všetkých kolies s výkonom presahujúcim 300 kW. Dojazd vozidla zatiaľ nepoznáme, ale ak chce byť Smart v budúcnosti konkurencieschopný, tak by sa ma približovať k hranici 500 km.

Nová "trojka" sa podobá na menšieho súrodenca vzhľadom exteriéru aj interiéru. Okrem veľkosti sa odlíši zrejme len lepšími materiálmi, výbavou a detailami, ako sú okrúhle výduchy klimatizácie.  Na palubnej doske nechýba veľký dotykový displej a prémiový audiosystém Beats s 13 reproduktormi.

Svetovú premiéru absolvoval Smart #3 v Šanghaji, európska ho čaká začiatkom septembra v Mníchove.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní