Autosuv.sk

Novinky SUV

SsangYong chystá nové SUV Torres, príde aj do Európy

Európa sa dočká len elektrickej verzie.
SsangYong chystá nové SUV Torres, príde aj do Európy

Kórejský výrobca už v roku 2021 ohlásil príchod dvoch nových SUV s pracovným označením J100 a X200. Vieme, že X200 bude drsnejší model vhodný do terénu. Civilnejšie SUV J100 spoznáme tento rok a SsangYong už prezradil aj jeho oficiálny názov Torres.

Názov bol inšpirovaný patagónskym národným parkom Torres del Paine. Na nových obrázkoch pôsobí SUV drsne. Tento dojem navodzuje prírodné prostredie v pozadí, pneumatiky do terénu aj svetelná rampa na streche (obrázok úplne dole). Na obrázku zadnej časti vidno aj výklopný držiak na exteriérový lampáš.

Z pohľadu dizajnu má SsangYong Torres priniesť "čerstvý vietor". Názov novej dizajnovej filozofie je "Powered by Toughness", teda poháňaný húževnatosťou. Môžeme teda očakávať, že aj cestné modely budú trochu pripomínať off roady.

Torres sa svojou veľkosťou zaradí nad model Korando, ktorý poznáme aj na Slovensku. "Trh SUV sa naďalej rozširuje a delí a s Torresom vypĺňame medzeru medzi stredne veľkými SUV, ako je Korando a veľkými SUV, ako je Rexton. Tento krok vytvorí ďalší segment na trhu a otvorí nám nové príležitosti, najmä ak budeme ďalej rozvíjať ponuku produktov a naďalej pridávať hodnotu a originalitu," komentoval veľkosť Torresa hovorca značky.

O spaľovacích motoroch je u nás zbytočné hovoriť. Možnosť objednať si nový Torres so spaľovacím motorom budú mať od júna domáci záujemci v Kórei. Do Európy sa dostane výlučne elektrická verzia s kódovým označením U100. Na to si však počkáme do konca roku 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní