Autosuv.sk

Novinky SUV

SsangYong Torres bude lacnejší konkurent Škody Enyaq

Kórejci zverejnili nové fotografie modelu Torres. Elektrická verzia príde do Európy v roku 2023.
SsangYong Torres bude lacnejší konkurent Škody Enyaq

O príchode modelu Torres vieme už od mája. Na sociálnych sieťach teraz kórejská automobilka zverejnila nové fotografie vrátane interiéru. Môžeme na nich vidieť nový dizajn, ktorý sa odlišuje od predchádzajúcich modelov. Torres sa viac podobá na modely iných značiek, ako na vlastných súrodencov.

Má "drsnejší" vzhľad, pripomínajúci vozidlá patriace do terénu. Exteriérový odkladací box za pravými zadnými dverami je určený na náradie, čo zas navodzuje dojem pracovného auta. S vonkajším vzhľadom kontrastuje interiér. S displejmi a dotykovými plochami sa hlási skôr k pohodlným cestným SUV.

Veľkosťou sa zaradí medzi modely Korando a Rexton. Na domáci trh sa nový SsangYong dostane aj so spaľovacími motormi, v Európe sa budeme musieť uspokojiť výlučne s elektrickou verziou. Konkurovať bude modelom Enyaq a ID.4. Porovnávať ho bez poznania technických údajov zatiaľ nemôžeme, ale značka SsangYong tradične prináša lacnejšie modely a to by malo byť aj hlavnou výhodou crossoveru Torres. Na elektrickú novinku si počkáme do druhej polovice roka 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní