Autosuv.sk

Novinky SUV

Subaru ukázalo novú Imprezu

Zatiaľ sme spoznali len špecifikáciu určenú pre USA.
Subaru ukázalo novú Imprezu

Subaru predstavilo v Los Angeles už šiestu generáciu modelu Impreza. Zatiaľ sme mohli spoznať len špecifikáciu pre americký trh, ktorá bude dostupná v troch stupňoch výbavy. Modely "Base" a "Sport" bude poháňať štvorvalcový motor boxer s objemom 2,0 l s výkonom 113 kW a s krútiacim momentom 197 Nm.

Najvyššia verzia RS dostane 2,5 l boxer motor s výkonom 136 kW a s krútiacim momentom 241 Nm. Vo všetkých verziách motor spolupracuje s CVT prevodovkou, ktorá má vo verziách Sport a RS 8 virtuálnych prevodových stupňov.

Samozrejmosťou v prípade Subaru je symetrický pohon všetkých kolies už v základnej verzii. Pohon prešiel podľa Subaru vylepšením a výsledkom má byť rýchlejšia odozva, lepšie riadenie a prejazd zákrut. Pomôcť v tomto ohľade má aj dvojpastorkový elektronický hrebeň riadenia.

Vo vnútri ovplyvňuje vzhľad do veľkej miery výbava. Lepšie vybavené modely dostanú 11,6-palcový displej, slabšie vybavené sa uspokoja so 7-palcovým displejom. V druhom prípade ostalo voľné miesto pre panel s tlačidlami na ovládanie rádia a nižšie na ovládanie klimatizácie.

Vylepšeniami prešli aj asistenčné systémy. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Impreza vďaka tomu vníma širšie okolie vozidla a dokáže rozpoznať chodcov a cyklistov. Nová generácia sa dostane v USA do predaja na jar 2023. Aké má plány Subaru s modelom Impreza v Európe, zatiaľ nevieme a platí to aj pre ponuku motorov. Vychádzajúc z nedávno predstaveného modelu Crosstrek (predtým XV), by mohla Impreza v Európe dostať elektrifikovanú verziu dvojlitrového boxer motoru.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní