Autosuv.sk

Novinky SUV

Taliani predstavili elektrické SUV Aehra

Vynikne výkonom, dojazdom, ale aj cenou, ktorá sa bude pohybovať "severne" od hranice 150 000 eur.
Taliani predstavili elektrické SUV Aehra

O talianskej značke Aehra (čítaj era) a jej chystanom drahom SUV sme informovali už v septembri. Teraz sme mohli spoznať nové elektrické SUV Aehra po vizuálnej stránke a poznáme aj základné technické údaje.

Novinka nedostala zatiaľ žiadne meno a volať ho môžeme jednoducho Aehra. Elektrické SUV zaujalo hladkým dizajnom s krátkymi prevismi. Najmä predná kapota je extrémne krátka, čelné okno je zas poriadne natiahnuté a aerodynamicky zaoblené.

Všimnúť si môžeme aj kamery namiesto zrkadiel, ktorých tvar má odkazovať na svet pretekárskych motocyklov. Tradičné kľučky dverí nie sú viditeľné a z fotografií nie je jasné, kde sa ich náhrada nachádza.

Otváranie dverí tiež nie je tradičné, inšpirované sú krovkami, teda krídlami chrobákov. Vyklopenie dverí dohora nemá byť len o štýle, ale aj o pohodlnejšom nastupovaní.

O pohon sa postará trojica elektromotorov a maximálny výkon bude niekde v intervale 550 až 600 kW. Batéria s kapacitou 120 kWh umožní vozidlu prejsť na jedno nabitie viac ako 800 km. Keby Aehra schádzala z výrobných liniek už dnes, bola by sériovým elektrickým osobným vozidlom s najväčšou kapacitou batérie. Maximálna rýchlosť bude limitovaná na 265 km/h, hmotnosť SUV bude niekde okolo dvoch ton.

Technické údaje nie sú ešte konečné a do príchodu na trh v roku 2025 sa môžu mierne zmeniť. Cena vozidla sa bude pohybovať na úrovni 150 000 až 180 000 eur.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní