Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota prezradila cenu americkej Corolly Cross, príde aj k nám

Corolla Cross príde do Európy až v druhej polovici budúceho roka. Zatiaľ poznáme jej americkú motorizáciu a cenu.
Toyota prezradila cenu americkej Corolly Cross, príde aj k nám

Toyota postupne uvádza svoj model Corolla Cross na ďalšie trhy. V tomto období štartuje jej predaj v USA. Na tamojšom trhu sa zatiaľ predáva len s dvojlitrovým benzínovým motorom s výkonom 126 kW a s krútiacim momentom 203 Nm. Motor poháňa štandardne kolesá prednej nápravy, ale za príplatok 1 300 dolárov (1 098 eur) môže poháňať aj všetky štyri kolesá.

Cena základnej verzie štartuje v USA na sume 22 195 dolárov (18 758 eur) pred zarátaním manipulačného poplatku za dovoz a odovzdanie auta (1 215 dolárov/1 027 eur). Nová Toyota Corolla Cross v budúcom roku príde aj na Slovensko. Veľkosťou sa zaradí medzi modely Yariss Cross a Toyota RAV4. Najbližšie bude mať v tomto ohľade k modelu C-HR, ale s cieľom osloviť konzervatívnejšieho zákazníka. Len pre porovnanie Yaris Cross u nás začína na sume 16 490 eur, C-HR od 22 990 eur a najlacnejšiu Toyotu RAV4 kúpite za 23 390 eur.

Niekde v tomto intervale môžeme očakávať aj cenu Corolly Cross. Otázne ostáva, s akými motorizáciami bude ponúkaná v Európe, a či rovnako ako v USA bude v ponuke aj s pohonom všetkých kolies.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní