Autosuv.sk

Novinky SUV

Toyota zverejnila britské ceny elektromobilu bZ4X

Britské cenovky nám dávajú prvú predstavu o cenovej hladine elektromobilu bZ4X. Základná cena je porovnateľná s plug in hybridnou Toyotou RAV4 a s modelom Land Cruiser.
Toyota zverejnila britské ceny elektromobilu bZ4X

Nie je zvykom, aby sme na stránke AutoSUV informovali o britských cenách modelov. Keď nepoznáme slovenskú cenu, tak nám je bližší český, prípadne nemecký trh. V prípade Toyoty bZ4X robíme výnimku. Keďže ide o úplne nový model, tak nám britská cena dáva aspoň približnú predstavu o cenovej hladine.

Nový elektromobil sa v Británii bude predávať v troch stupňoch výbavy a v špeciálnej limitovanej edícii. Základná verzia Pure bude výlučne s pohonom predných kolies. Cena v tomto prípade začína na sume 41 950 libier (49 250 eur). V britskom cenníku ju možno porovnať s cenou Toyoty RAV4 plug in hybrid (u nás od 49 990 eur) a Toyotou Land Cruiser (u nás od 50 990 eur).

Od výbavy Motion si Briti môžu vyberať medzi jednomotorovou verziou s pohonom predných kolies a dvojmotorovou s pohonom všetkých kolies. Cena v tomto prípade štartuje od 45 750 libier (53 700 eur). Najvyššia výbava Vision začína od 47 650 libier (55 950 eur).

Najdrahšou však bude limitovaná edícia Limited Premiere Edition. Dostupná je výlučne s pohonom všetkých kolies a súčasťou výbavy je prémiový audiosystém JBL a panoramatická strecha. Cena je v tomto prípade 51 550 libier (60 500 eur).

Ak vás zaujímajú podrobnešie informácie o elektromotoroch a technike, tak si prečítajte náš starší článok - KLIKNITE SEM!

Tagy

Pokračovať v čítaní